تبلیغات
وصف شوق iniran - چه چیزهایی مانع موفقیت ماست
 
وصف شوق iniran
فرصت های زندگی را دریابیم و بدانیم که فرصت با هم بودن چقدر محدود است ...
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما دوستان عزیز .
امیدوارم بتوانم در این محیط مجازی کمک رسان خوبی برای شما دوستان محترم باشم.
در جامعه انسانی انسانها دو گروهند1- خلاقند و در زندگی موج ایجاد میکنندو سوار بر موج میشوند.
گروه بعدی انسانهایی هستند که دنبال تغییر نیستند و همیشه راکتندمثل ابی که در یک جا ثابت است.
امیدواریم بتوانیم در کنار هم کمک حال تمام کسانی که دوست دار تغییر هستند باشیم.
سپاس ودرود به شما موفق باشید.

مدیر وبلاگ : خانه نور
نویسندگان
نظرسنجی
نظرت راجع به این وبلاگ چیه

اصول اولیه و استخوان بندی زندگی هر فرد در خانواده شكل می كیرد بیشتر مشكلات زندگی ما محصول عادات غلط ماست ، آگاهی از این كه علت شكست ما در اكثر موارد نتیجه عادات است و اینكه عادات نادرست ما كدام است از مهمترین اصول اولیه موفقیت بشمار می رود و اصل اساسی برطرف كردن این عادات و جایگزینی عادات مطلوب است كه ما را بسوی موفقیت رهنمون شود .

عادات الگوهای رفتاری هستند که در اثر تکرار منظم و پایدار به وجود آمده ‌اند و معمولاً به ‌طور ناخودآگاه و بدون فکر کردن هوشیارانه آن رفتارها از ما سر میزند. این رفتارها گاه شایسته و خوب است و ما را بسوی موفقیت رهنمون می شود و گاه نا پسند و بد می باشند . شناخت اطرافیان از ما در بیشتر موارد بر اساس رفتار ماست ، مثلا فردی سحر خیز است یا بالعكس ، منظم است ، خوش حساب است و غیره. در مورد بعدی كه مهمترین عامل است عادات ما بر زندگی ما اثر مستقیمی داشته و ما را به خواسته هایمان نزدیك و یا از آنها دور می كند . در واقع می توان گفت كه عادات ما می تواند علت شكست و یا موفقیت ما در اهدافمان باشد پس به این ترتیب آیا بهتر نیست كه ما عاداتمان را آگاهانه انتخاب كنیم و رفتاری را برگزینیم كه از هر جهت به صلاح ما باشد؟

از مهمترین عاداتی كه ما به طور معمول انجام می‌دهم و ما را به سمت موفقیت می‌کشاند می توان به چند مورد كلی اشاره كرد. اینکه ورزش می‌کنم؟ انتخاب‌های غذایی سالم دارم؟ خوابمان منظم است(حدود 8 ساعت در شبانه ‌روز می‌خوابیم) ؟ باافراد مثبت وقت می‌گذرانم؟ فرد منظمی هستیم و كارهایمان را به موقع انجام می دهیم؟ چند عادت مهم دیگر را كه در زندگیتان تاثیرگذار است برای خودتان مشخص كنید.

یكی از ارزشمندترین عادات ، عادت پسندیده و ارزشمند سحر خیزی است ما باید این اصل را خود یاد بگیریم و به فرزندانمان یاد دهیم كه به موقع به رختخواب رفته و صبح زود بیدار شویم ، یكی دیگر از مهمترین علتهای ناكامی در امور زندگی كه توجه وی‍ژه ای را میطلبد ایجاد نظم و انظبات در زندگی روزمره و اموراتمان است ، درمان اهمال كاری یكی از ارزشمندترین اصول اولیه راهیابی به موفقیت بشمار می رود ، اینكه هیچ كاری را به فردا نگه نداشته و همین الان انجام دهیم ما را گامی بلند بسوی موفقیت رهنمون خواهد شد. قدر فرصت ها را دانستن از مهمترین مسائل در زندگی است، فرصت های خوب نادرند و افراد به محض قرارگرفتن در چنین موقعیت هایی باید دقیق و عاقلانه برخورد کنند، در واقع وقت ارزشمندترین چیزی است كه میتوان خوب از آن استفاده كرد و یا آن را دور ریخت. برای استفاده خوب از وقت باید به جای انجام کارهای غیرضروری ،به کارهای کلیدی و مهم پرداخت، آیا شما می توانید بگویید كه كارهای كلیدی چیست؟

برای جواب به این سوال اول باید در زندگیمان هدف داشته باشیم ، در واقع بدون داشتن هدف معین و مشخص پیروزی یا شكست مفهومی نخواهد داشت ، هر كاری كه ما را به هدفمان نزدیك می كند همان كار كلیدی است . پس برای مشخص كردن كار كلیدی باید همواره از خود بپرسیم بهترین كاری كه الان می توانم انجام دهم چیست؟ جواب این سوال شما، جواب سوال قبلی نیز است و این كار ، همان كار كلیدی است .

پس از خود بپرسید بهترین كاری كه برای رسیدن به هدفم الان می توانم انجام دهم چیست و سریعا مشغول انجام آن كار شوید . همین الان ، شاید لحظه دیگر خیلی دیر باشد.

كار دیگری كه باید انجام دهید این است كه لیستی از ۱۰ عادتی که می‌دانید الان چندان به نفعتان نیست و باید تغییر كنند تهیه کنید.عاداتیکه یادداشت کردید را در نظر بگیرید. این عادت‌ها اگر "اصلاح شوند"،"تغییر کنند" و یا مثبت‌تر شوند چطورمی‌شود؟ هر عادت را تک‌تک در نظر بگیرید و شکل مثبت آن را یادداشت کنید. و اصلی ترین عادتی را كه باید تغییر دهید مشخص كرده و همین الان تصمیم به تغییر و یا جایگزینی آن با عادت مفید شوید .

 پس دیگر فرصت را از دست نداده و شروع كنید. موفق باشیدصفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :